Dekoracje betonowe

Wbrew pozorom słowa beton architektoniczny płyty bardzo często pojawiają się, natomiast nie prawie każdy jest w stanie określić czym powinien charakteryzować się tego rodzaju produkt. Natomiast spróbujmy określić kilka bardzo poważnych kwestii jeżeli już chodzi o beton architektoniczny Kraków. Jest to mieszanka, która przeznaczona jest na nie pokryty niczym element.

Przede wszystkim każda mieszanka tego rodzaju musi spełniać normy PN-EN 206, ale też spełniać niezbite normy miłe dla oka. Normy estetyczne to już kwestia indywidualna dla każdego.
Co wpływa na jakość betonu architektonicznego?
Beton dekoracyjny powinien być najwyższej jakości. Dlatego także trzeba wiedzieć co wpływa na jego jakość. A więc są to takie czynniki jak:
– 50% wpływu na jakość posiada sposób jego wykonania
– 20% wpływu na jakość to system deskowania
– 30% wpływu na jakość to mieszanka betonowa
Oczywiście im znacznie trudniej dostępne miejsce, które ma być pokryty betonem architektonicznym oraz im nie najłatwiej dojść do tego miejsca tym na nieszczęście mieszanka będzie się gorzej odpowietrzać i zadowalający efekt będzie o wiele trudniejszy do uzyskania. Wtenczas też można zastosować betonowe płyty na ścianę. Następną bardzo istotną kwestią jest dopasowana gęstość prętów zbrojeniowych oraz ichniejszym ilość. Należy na to też zwrócić uwagę. Ostatnią kwestią, która jest bardzo na prawdę istotna jest odpowiedni partner w trakcie zakupu betonu architektonicznego. Wytwórnia tego produktu powinna być wyposażona w komputerowy system naważania oraz zalegalizowane wagi. Gwarantuje to odpowiednią jakość produktu.
Polecam: blaty betonowe kraków.

Dodaj komentarz