Działka rolna i siedliskowa

Na 100 procent wiele osób marzy o tym, aby posiadać swój dom w spokojnym miejscu, które będzie sprzyjało odpoczynkowi. Pamiętajmy natomiast o tym, że istnieją dokładnie sprecyzowane przepisy dotyczące sposobności zakupu działek siedliskowych. Należy tutaj zaznaczyć, że działka siedliskowa nazywana także siedliskiem, to wydzielony obszar na wsi, który jest przeznaczony pod budownictwo, a zatem pod budynki mieszkalne albo też powiązane z produkcją rolniczą.

Co warto mieć świadomość tego na temat działek siedliskowych?
Na początku powinno się zaznaczyć, że pojęcie działki siedliskowej związane jest też z innym tematem, takimi jak odrolnienie działki. Dzięki temu taka działka będzie mogła być wykorzystana pod zabudowę zagrodową. Warto dodać o tym, że nie ma przepisów, które uniemożliwiają zakupy takich działek osobom, które nie są rolnikami, a więc nie posiadają takiego statusu. Pamiętajmy jednakże o tym, że w przypadku budowy domu na terenie takiej działki bez wątpienia będzie potrzebne stosowne pozwolenie. Warto być świadomym również o tym, że działka rolna jeżeli już pragniemy wznieść na jej terenie jakiś budynek musi zostać odrolniona. Jest to proces, na który składa się z kilku etapów, powinniśmy go rozpocząć od zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. W praktyce znaczy to złożenie odpowiednich wniosków do urzędu gminy czy również miasta. W dodatku coraz częściej trzeba złożyć także wniosek o ustaleniach zabudowy. Jak się więc okazuje, jest to proces, który wymaga od nas zgromadzenia odpowiednich dokumentów i złożenia wniosków do odpowiednich organów i instytucji.

Więcej: https://remont.biz.pl/dzialka/siedlisko-czyli-czym-jest-dzialka-siedliskowa-oraz-kto-moze-kupic-taka-nieruchomosc/

Dodaj komentarz