Maty grzejne

W sytuacji elektrycznego ogrzewania podłogowego należy wybrać odpowiednie maty grzewcze podłogowe. Nie musimy się jednakże przejmować, ponieważ aktualnie producenci a także dystrybutorzy oferują bardzo zróżnicowany asortyment, a więc z całkowitą czyli stu procentową pewnością uda nam się wybrać zarówno maty grzewcze przeznaczone do pokoju, jak też do pomieszczeń mokrych takich jak łazienki.
Gdzie mogą być stosowane maty grzejne?
Takie maty grzejne stosowane są w pomieszczeniach mieszkalnych, takich jak kuchnie pokoje dzienne czy pokoje dziecięce, ale także z powodzeniem mogą być stosowane w pomieszczeniach narażonych na działanie wody, przykładowo takich jak to należyalety oraz łazienki.

A dodatkowo, mata grzewcza pod płytki może być stosowana też w przypadku pomieszczeń takich jak gabinety SPA. Trzeba podkreślić, że maty stosowane w pomieszczeniach mokrych muszą spełniać rygorystyczne normy powiązane z bezpieczeństwem, a więc muszą być bardzo dobrze zaizolowane przed wpływem wody. W dodatku posiadają również dobre parametry wytrzymałości mechanicznej, ponieważ realizowane są z materiałów bardzo wysokiej jakości. Warto zdawać sobie sprawę o tym, że maty elektryczne pod płytki mogą być stosowane zarówno pod wannę, jak też brodziki czy również prysznicem. Samą izolacje stanowią też wylewka samopoziomująca oraz warstwa kleju elastycznego wykorzystywanego przy montażu mat. Należy wspomnieć o tym, że w sytuacji elektrycznego ogrzewania podłogowego zapewniamy sobie wysoki komfort termiczny, w dodatku jest to rozwiązanie przyjazne dla alergików, ponieważ ogranicza cyrkulację powietrza w pomieszczeniu.

Więcej informacji na stronie: mata grzewcza z termostatem.

Dodaj komentarz