Piękny trawnik

Śliczne ogrody z połaciami zielonej trawy..

Zielone boiska z nawierzchnią lśniącą po deszczu. Taki widok cieszy oko nie wyłącznie wykwalifikowanego ogrodnika, ale i każdego fana natury. Niestety nie każda nawierzchnia sprzyja założeniu i uprawie naturalnego trawnika. W takim przypadku pojawia się opcja alternatywna, jaką jest możliwość zakupu sztucznej trawy. Właściwie właściwa nawierzchnia nie będzie niczym różnić się od trawy naturalnej i przede wszystkim nie wymaga poświęcania wielu godzin na przycinanie, nawożenie i podlewanie. Kwestią oczywistą jest odpowiednie przygotowanie terenu- wiąże się ono z wysypaniem podłoża piaskiem , a ponadto drobnym kruszywem, wykonaniem tzw. korytek odprowadzających wodę, a niekiedy polecam też położyć specjalną piankę. Po takich czynnościach śmiało możemy rozkładać nabytą trawę.
Sztuczna trawa wyróżnia się przede wszystkim odpornością na czynniki atmosferyczne. Mimo upływającego czasu, opadów deszczu, śniegu i ostrych promieni słonecznych trawa zachowa swój pierwotny kolor i przez kilka sezonów będzie cieszyć oko właścicieli. Prócz wykorzystywaniaużycia w ogrodach, przydomowych placach zabaw czy dowolnie wybranych miejscach, sztuczna trawa co raz częściej znajduje swe miejsce na balkonach i tarasach. Takie rozwiązanie znajduje grono zarówno zwolenników jak i przeciwników. Jeżeli jednak zależy nam na oryginalnym wyglądzie tarasu jest to strzał w dziesiątkę. Rzeczą oczywistą jest, że powinno sięwarto o taką nawierzchnię właściwie dbać, przede wszystkim w okresie jesiennym usuwać z niej zeschłe liście, a zimą zalegający śnieg. Oprócz tym nie wymaga wyżej wspomnianych prac ogrodniczych, jest odporna na blaknięcie, czy czynniki mechaniczne. śmiało możemy ustawiać na niej ogrodowe meble, donice z roślinami i tym podobne.
Sztuczną trawę możemy kupić zarówno w stacjonarnych sklepach ogrodniczych, jak i sklepach internetowych, decydując się na rodzaj , a ponadto wymiary dopasowane do naszych wymagań.
Zobacz również: sztuczna trawa hurt.

Dodaj komentarz