Jakie rośliny ozdobne wybrać do ogrodu?

Własny ogród to marzenie wielu z nas. Ażeby był jednakże ładny, należy wyposażyć go w odpowiednie elementy, jak również zadbać o odpowiednią oprawę z roślin ozdobnych. O ile dopiero rozpoczynamy naszą przygodę z ogrodnictwem, to wówczas najlepiej skorzystać z gatunków łatwych w uprawie, które nie wyróżniają się dużymi wymaganiami, jeżeli chodzi o warunki glebowe a także pielęgnację.

Jeżeli już jednak jesteśmy doświadczonymi ogrodnikami i kojarzymy się na uprawie roślin, to wtedy możemy sobie pozwolić na wybór gatunków, które wymagają sugestie a także cierpliwości.
Rośliny, które niezawodnie sprawdzą się w każdym ogrodzie?
Oczywiście we wszystkich ogrodach powinny wyszukać się trawy ozdobne, które perfekcyjnie nadają się do kompozycji rabatowych. Na szczęście ogromna różnorodność daje możliwość wybrać gatunek świetny do naszego ogrodu, czyli warunków glebowych a także aranżacji. Bardzo dobrze wygląda oraz sprawdza się w różnorakich warunkach Kostrzewa Sina. Jest to trawa o niebiesko-zielonych liściach, które tworzą kępy. Powinno się do roślin niedużych, dorasta do mniej więcej 30 cm. Nie zmienia to jednak faktu, że wygląda bardzo efektownie. Oczywiście jak znakomita większość traw ma niewielkie oczekiwania, jeśli chodzi o uprawę. Inną rośliną, która powinna wyszukać się w ogrodzie, jest całą pewnością hortensja. Do wyboru mamy sporo różnych gatunków, np Hortensja Red Baron, która osiąga imponujące rozmiary, dorasta nawet do półtora metra wysokości. Innym ciekawym gatunkiem Hortensja pnąca, która bardzo dobrze radzi sobie nawet w pełnym zacienieniu.

Źródło: Kostrzewa Sina.

Dodaj komentarz