Ogrzewanie podłogowe bez skuwania posadzki

Ogrzewanie podłogowe cieszy się zwiększającym się zainteresowaniem. Ta popularność jest skutkiem korzyści, jakie wynikają z użycia tego typu systemu grzewczego. Przede wszystkim ciepło jest równomiernie rozprowadzane po całym pomieszczeniu, zapewniając domownikom komfort termiczny.

W mieszkaniach z ogrzewaniem podłogowym zapewniona jest odpowiednia wilgotność powietrza, co prowadzi do ograniczenia rozprzestrzeniania się kurzu a także roztoczy. Rezygnując z kaloryferów, zyskujemy też trochę dodatkowej przestrzeni, co ma szczególne znaczenie w przypadku niewielkich wnętrz. Ciekawym wyjściem jest ogrzewanie podłogowe frezowane, które umożliwia na szybkie zamontowanie systemu grzewczego bez prowadzenia wyrachowanych prac budowlanych.
Ogrzewanie podłogowe frezowane – co powinno się mieć świadomość tego przed montażem?
Przede wszystkim ten rodzaj ogrzewania może być stosowany w budynkach już ukończonych i zamieszkałych. Umożliwia to frezowanie pod ogrzewanie podłogowe, które polega na wycinaniu mniej więcej dwucentymetrowych tuneli w wylanej już posadzce. W takich rowkach umieszcza się następnie rury rozprowadzające ciepło i podłącza tak przygotowany system do kotłowni. Ogromną dużą zaletą tego rozwiązania jest szybkość wykonywania prac, dzięki temu, że nie trzeba skuwać całych posadzek. Prócz tego, ogrzewanie podłogowe frezowane jest w pełni wydajnym i komfortowym rozwiązaniem. Nie powinno się się zatem obawiać, że coś po instalacji nie będzie działać prawidłowo. Prace nie powodują zabałaganienia pomieszczenia, ponieważ pył powstający w czasie frezowania jest zasysany przez specjalny odkurzacz.
Sprawdź: frezowanie pod ogrzewanie podłogowe.

Dodaj komentarz