Piękne rośliny ozdobne

Rośliny ozdobne w ogrodzie nie tylko go dekorują, niemniej jednak też gwarantują odpowiednie warunki do odpoczynku, urządzania grilla i spotkań z rodziną a także dobrymi znajomymi. Jednakże by rośliny dobrze sobie radziły w naszym ogrodzie, trzeba wziąć pod uwagę ich wymagania dotyczące gleby czy wymaganej ilości wody.
Jakie rośliny wybrać do ogrodu?
Jeśli chcemy uniknąć kłopotów, najlepiej wybrać rośliny łatwe w uprawie, które nie wymagają żadnej specjalnej pielęgnacji.

Wystarczy podlewanie i przycinanie w stosownej porze roku, by rosły i pięknie kwitły. Przykładem takiej rośliny jest Hortensja Vanille fraise, czyli najpiękniejsza z odmian hortensji bukietowych, która dorasta do niemalże dwóch metrów wysokości. A przy tym, może być szeroka dosłownie na półtora metra. Jest rośliną odporną na mróz, dzięki czemu kwitnie co roku. Lubi miejsce nasłonecznione i na prawdę bardzo często jest wykorzystywana do utworzenia żywopłotu. Na początku kwiaty są białe, ale kolor stopniowo się zmienia, aż stają się różowe. Pięknie kwitnącą rośliną jest również Budleja trójkolorowa, która osiąga wręcz dwa metry wysokości. Jej kolorowe podłużne kwiaty przyciągają motyle, stąd jej nazwa motyli krzew. Kwiaty tego krzewu dorastają wręcz do 30 cm i bardzo długo się utrzymują, dosłownie do września. Nie ma dużych zaleceń glebowych, niemniej jednak powinna być uprawiana w miejscach osłoniętych od wiatru. Jeżeli mamy ogród skalny, to warto wybrać roślinę znaną ze własnego wpływu na koty. Kocimiętka lubi miejsca nasłonecznione. Jest to też roślina nadająca się do uprawy pojemnikowej.
Zobacz również: Hortensja Vanille fraise.

Dodaj komentarz