Rodzaje markiz

Markizy są na prawdę często wybieraną osłoną przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym. Dzięki ich zastosowaniu możemy stworzyć przyjemne zaciemnione miejsce, które sprzyja rozmowom i spotkaniom towarzyskim o każdej porze. To między innymi dlatego markizy tarasowe Pabianice są tak popularnym produktem.

Markizy – rodzaje i zastosowanie
Wyróżnia się trzy podstawowe rodzaje markiz. Są to markizy balkonowe, tarasowe oraz koszowe, które mają półokrągły kształt i są montowane nad wejściami budynków, przykładowo hoteli. Markizy tarasowe są na prawdę często wykorzystywane do zadaszenia ogródków restauracyjnych. Ich dodatkową wielką zaletą jest to, że dzięki umieszczeniu na materiale, z którego zostały zrobione, spersonalizowanego nadruku, utrwalają w pamięci klientów a także przechodniów wizerunek firmy. Decydując się na rozwiązanie dla siebie w kategorii markizy Łódź, trzeba zwrócić uwagę na materiał z którego dany produkt wykonano. Zastosowane tworzywo powinno być przede wszystkim odporne na promieniowanie UV. Kolory nie powinny blaknąć wręcz przy długiej ekspozycji. Warto też wybrać materiał impregnowany, który zabezpiecza przed wilgocią. Tkanina powinna być też stosownej grubości, by nie ulegała przecieraniu czy rozdarciu.
Odrębnym rodzajem zabezpieczeń przed słońcem o zastosowaniu zewnętrznym są pergole tarasowe. Są wyjściem trwalszym niż markizy i perfekcyjnie wpisują się w aranżacje przestrzeni przy restauracjach czy hotelach. Ciekawym dodatkowym rozwiązaniem jest przeznaczenie oświetlenia LED, które dobrze sprawdzi się w letnie wieczory.
Warto zobaczyć: markizy Łódź.

Dodaj komentarz