Rośliny przeznaczone do ogrodów

Urządzanie ogrodu to przyjemność. Wybór pięknych roślin, które ozdobią naszą posesję, stanowi zdecydowanie jedną z najprzyjemniejszych części tej pracy. Do wyboru mamy wszechstronną paletę roślin ozdobnych, które ożywią i urozmaicą nawet najbardziej szare miejsce.

Jakie rośliny dobrze sprawdzają się w ogrodach?
To bez wątpienia zależy od tego, jaki mamy ogród, a głównie, jakie gatunki ozdobne pragniemy do niego wprowadzić. Trzeba pamiętać, że są rośliny, które wymagają żyznej gleby oraz specjalnej pielęgnacji. Trzeba wówczas przestrzegać zasad dotyczących nawożenia, intensywności podlewania a także przycinania. Natomiast sporo roślin dobrze sobie radzi dosłownie w skomplikowanych ustaleniach i na takie warto postawić, szczególnie o ile mamy niewiele czasu albo na prawdę bardzo często wyjeżdżamy i nikt nie może zająć się ogrodem pod naszą nieobecność.
Dzwonek karpacki to roślina, które własne naturalne stanowiska ma w Karpatach. Znaczy to, że świetnie radzi sobie w ogródkach skalnych. Tym, co ją wyróżnia, są niebieskie kwiaty. Jest to bylina, która nie osiąga imponujących rozmiarów. Wymaga podstawowego nawożenia wiosną. Świetnie sobie radzi z okresowym brakiem wody, w związku z czym nadaje się na suche tarasy, murki i skalniaki. Lubi miejsce bardzo dobrze nasłonecznione, ale równocześnie chłodne. Czerwona trawa to też gatunek o niewygórowanych wymaganiach. Cechuje się wolnym przyrostem a także czerwonym zabarwieniem, które zmienia się w cyklu rocznym. Z kolei Milin amerykański to roślinna znana ze swoich kwiatów, które mają intensywną barwę oraz charakterystyczny kształt trąbek.
Polecana strona: Dzwonek karpacki.

Dodaj komentarz