Aktuariusze – wycena przedsiębiorstwa

Wycena finansowa a także aktuarialna wykonywana jest przez biura aktuarialne. Trzeba pamiętać o tym, że jest to usługa fachowa, a więc świadczona przez licencjonowanych aktuariuszy. Przy tym, wycena aktuarialna to przyjazny dla klienta proces.

Nie powinno zatem być zaskoczeniem, że coraz chętniej korzystamy z usług doświadczonych aktuariuszy, którzy specjalizują się w wykonywaniu raportów dotyczących wyceny użytych na świadczenia pracownicze.
Profesjonalne wyceny biura aktuarialnego – na co zwrócić uwagę?
Trzeba rozpocząć od tego, że biuro aktuarialne oferuje swoim klientom szeroki wachlarz usług, który obejmuje w głównej mierze wycenę przedsiębiorstw. Trzeba pamiętać o tym, że taka wycena z całą pewnością przyda się w sytuacjach takich jak planowana transakcja dystrybucji lub kupna firmy, ale też toczące się postępowanie upadłościowe układowe czy również likwidacyjne. Dodatkowo, wycena firmy powinna być też zaplanowana w sytuacji podziału lub także łączenia firmy, a zatem na przykład wydzielania zorganizowanej części. Dotyczy to też takich sytuacji jak postępowanie cywilnoprawne, czy także zamysł wprowadzenia optymalizacji podatkowej do firmy. Klienci na prawdę bardzo często zamawiają także usługę taką jakby wycena rezerw, które powinny być przeznaczone na koszty napraw gwarancyjnych. Tyczy się to między innymi napraw towarów długotrwałego użytku. Co więcej, możemy liczyć też na usługi takie jak wycena instrumentów majątkowych, do których możemy zaliczyć w głównej mierze pożyczki obligacje korporacyjne czy także kredyty.

Zobacz także: wycena aktuarialna.

Dodaj komentarz