Wycena firmy

Firmy specjalizujące się w usługach takich jak wycena finansowa oferuję własne usługi na rzecz zakładów ubezpieczeń, przedsiębiorstw, spółek oraz instytucji. Należy zaznaczyć, że biuro aktuarialne para się w głównej mierze wyceną rezerw na świadczenia pracownicze, a więc np na emerytury oraz renty, nagrody jubileuszowe, gratyfikacje, jak także świadczenia medyczne dla pracowników.
Profesjonalna wycena finansowa – na co zwrócić uwagę?
Wyceny finansowe oraz aktuarialne wykonywane są przez doświadczonych aktuariuszy, którzy mają do dyspozycji najnowsze rozwiązania, które pozwalają nie tylko i wyłącznie na wykonywanie rzetelnych raportów aktuarialnych oraz majątkowych, niemniej jednak także na maksymalne skrócenie czasu zaprojektowania takiej usługi.

Warto wspomnieć o tym, że do podstawowych usług takich firm trzeba w głównej mierze wycena przedsiębiorstwa, która potrzebna jest w sytuacji np transakcji kupna albo dystrybucji firmy, jak też jej podział lub także łączenia. Taka wycena jest potrzebna też w sytuacji procesów cywilnoprawnych lub toczącego się procesu upadłościowego albo likwidacyjnego firmy. Podobnie jak firmy wyceniane są także spółki, ta wycena potrzebna jest w głównej mierze w sytuacji, jeśli planujemy fuzję spółek. Wyceniane są całe firmy a także spółki, jak również ich zorganizowane części. Dodatkowo wycena aktuarialna dotyczy też usług takich ocena pracowniczych intencji kapitałowych, wycena instrumentów majątkowych, wycena wartości niematerialnych oraz prawnych, analiza projektów inwestycyjnych, jak także testy na utratę wartości aktywów.

Zobacz również: biuro aktuarialne.

Dodaj komentarz