Jak uniknąć upadłości – restrukturyzacja

W sytuacji problemów finansowych i utraty płynności finansowej powinno się w sposób prawny zabezpieczyć mienie przed egzekucją, a zatem zadbać o działania restrukturyzacyjne. Takie postępowanie na każdym etapie prowadzone a także nadzorowane jest przez kancelarie adwokackie, które specjalizują się w zakresie prawa restrukturyzacyjnego, jak również gospodarczego i handlowego.
Restrukturyzacja – co warto mieć świadomość tego na jej temat?
Należy podkreślić, że kancelarie adwokackie w ramach usług podejmują się prowadzenia spraw związanych zarówno z procesami naprawczym podmiotów gospodarczych, w tym gospodarstw rolnych, jak także procesów upadłościowych związanych z ogłoszeniem bankructwa, zarówno działalności gospodarczych, jak również upadłości konsumenckiej.

Warto dodać jednak, że postępowanie upadłościowe to ostateczny krok, którego należy unikać. Ze stuprocentową pewnością rozstrzygnięciem jest postępowanie restrukturyzacyjne, które pozwala na uzyskanie środków, które umożliwiają odzyskanie płynności finansowej, jest również wznowienie albo rozszerzenie działalności. Warto więc postarać się o uzyskanie tych środków, ażeby nie ogłaszać bankructwa. Warto dodać, że kancelarie prawne oferują swoim klientom w głównej mierze doradztwo restrukturyzacyjne, czyli pomoc w wybraniu najskuteczniejszego narzędzia naprawczego, które pozwala na przywrócenie płynności finansowej. Co więcej, kancelarie podejmują się także prowadzenia negocjacji z wierzycielami klienta, tak ażeby pozyskać porozumienie na ustaleniach możliwie najkorzystniejszych dla klienta.

Więcej informacji: postępowanie restrukturyzacyjne.

Dodaj komentarz