Pozycjonowanie stron – najważniejsze elementy procesu

Sporo działań z zakresu SEO i pozycjonowania można wykonać samemu. Warto mieć świadomość tego zatem, jak to należy zrobić, tym bardziej że koszty tych działań w profesjonalnych firmach bywają spore.
Optymalizacja treści
Jeżeli mamy tzw.

mało ważące pióro, tj. treść pisany nie powoduje nam problemu, można zadbać o samodzielne optymalizowanie treści. Składa się na nie:

Opisanie kategorii/podkategorii (dotyczy przede wszystkim sklepów online);
Stworzenie zakładki „o mnie” (ew. „o nas”, „o stronie” i tak dalej.);
Wprowadzenie meta-tagów (zwłaszcza tytułów);
Wprowadzenie nagłówków.

Oczywiście wszystko to z uwzględnieniem słów głównych, dla których chcemy zrealizować kampanię. W ramach „domowego” SEO warto utworzyć też bloga internetowego, na którym będziemy pisać (ciekawe!) informacje – w ten sposób zbudujemy swoją markę, zachęcimy potencjalnych klientów do współpracy, rozszerzymy zasięg naszej strony i tym podobne.
Samodzielne linkowanie
Samodzielnie można utworzyć również linkowanie, chociaż tutaj uwaga: jeżeli nie mamy podstawowej wiedzy na ten temat, należy być ostrożnym. Najlepiej sięgać po przetestowane (koniecznie płatne!) katalogi, (również płatne!) strony umożliwiające publikację naszych treści, w razie konieczności wymienić linki ze stronami naszych znajomych (najlepiej o zbliżonej tematyce). Warto pamiętać też, że promowanie strony w sieci to proces długotrwały – nie gorzej zatem ograniczyć się do kilku linków tygodniowo, ale: a) z dokładnością je dobierać; b) dodawać je przez kilka miesięcy; aniżeli się pospieszyć i zostać przez to usuniętym z wyników Google.
Co jeszcze można zrobić?
Poza wyżej wymienionymi, samodzielne pozycjonowanie stron może obejmować m. in.:

Prowadzenie mediów społecznościowych (w tym przede wszystkim Facebooka);
Utworzenie mapy strony;
Dodanie na stronę obrazków;
Kampanie na forach dyskusyjnych;
Kampanie sponsorowane w Google.

Można również – oprócz wspomnianymi blogami – postarać się o własne zaplecze, jednak akurat to jest usługą, którą nie gorzej zlecić firmie. Pojedyncza osoba nie ma bowiem takich sposobności jakie firma, zatem jej zaplecze będzie średniej jakości.
Więcej informacji: seo sklep.

Dodaj komentarz