Proces pozycjonowania i optymalizacji stron WWW

Ażeby zarobić ciut pieniędzy w sieci trzeba po pierwsze zrobić jakąś fajną stronę. Może to być blog przykładowo, to prawdopodobnie dzisiaj najbardziej popularny typ stron do zarabiania w internecie. Wyłącznie czy wiemy tak realnie jak sprawić, aby na naszą stronę zaczęli wchodzić ludzie, co sprawi wyświetlenia reklam i w konsekwencji nasz zarobek? Znakomita większość sprawia wrażenie, że tego niestety nie wie.

Na szczęście nie jest to aż tak skomplikowane do zrozumienia, jednakże odpowiednie rozpowszechnianie strony w internecie wymaga już dużego nakładu własnej pracy. Tak zatem za chwilę sprawdzimy jak to należy wszystko funkcjonuje i co składa się na dobrą reklamę w internecie. Wykorzystamy tutaj najbardziej skuteczne techniki, jakimi jest między innymi pozycjonowanie stron. Właściwie każdy, kto miał kiedykolwiek do czynienia z marketingiem sieciowym, z całą pewnością o tym słyszał. Pozycjonowanie jest najistotniejsze, jeśli chodzi o zarabianie w internecie pieniędzy. Bez niego nie zarobimy wiele, gdyż niesporo osób będzie do nas wchodzić, a to właśnie jest czynnik, który sprawia, że będziemy się bogacić na naszej stronie.
Pozycjonowanie to dość szeroki temat, a zawiera on w sobie niewątpliwe pod-tematy. Chodzi tutaj między innymi o coś takiego, jak optymalizację strony pod kątem wyszukiwarek internetowych. Co to znaczy? Otóż są to działania typu SEO, czyli właśnie owa optymalizacja, tylko że z angielskim akronimem. Optymalizacja polega na tym, żeby kod strony i jej treść zmienić tak, by było to przyjazne dla robotów wyszukiwarek internetowych. Warto tutaj również powiedzieć parę słów o tym, czym są owe roboty. Nie są to bez wątpienia takie roboty, jak Terminator czy Transformery, nic z tych rzeczy. Chodzi o programy, działające w wirtualnym świecie internetu. Ich działanie polega na wyszukiwaniu nowych stron, skanując tysiące adresów internetowych dziennie. Gdy już coś wyszukają, rozważają daną stronę pod kątem czystości kodu, przejrzystości treści i tym podobnych spraw. Jest to bardzo ważne, ponieważ decyduje o jakości strony i jeżeli ta jest znakomita, zostanie ona umieszczona wyżej w wynikach wyszukiwania, a o to nam właśnie chodzi.
Wyższa pozycja w wynikach to jednocześnie więcej osób, które na naszą stronę wejdą. Nie ma się co łudzić natomiast, że sama optymalizacja odwali za nas pełną robotę. Należy jeszcze przeprowadzić linkowanie, a zatem umieszczać w sieci jak najwięcej odnośników – linków do naszej strony czy tam bloga. Możemy umieszczać je w komentarzach, w postach na forach dyskusyjnych, na każdym kroku tam gdzie jest do dozwolone. Jeśli robot wyszukiwarki znajdzie taki link, uzna że nasza strona jest popularna i podbije jej pozycję w wynikach wyszukiwania. To znów da nam nieco większą popularność i tak koło się zamyka.
Zobacz także: pozyskiwanie mocnych linków.

Dodaj komentarz