Glukometr i akcesoria do glukometru

Cukrzyca uznawana jest teoretycznie za choroby nieuleczalne, aczkolwiek różnicujemy ją na cukrzycę typu pierwszego i cukrzyca typu drugiego. Jeżeli już cukrzyca typu drugiego, której źródłem są przede wszystkim konkretnych geny i która związana jest z dziedziczeniem, jest nieuleczalna, o tyle cukrzyca wieku młodego w znaczącej liczbie przypadków daje się ustabilizować. Stabilizacja ta wykonywana jest za pomocą konkretnych dawek insuliny, a także odpowiedniej diety.

Powinno się używać glukometr, b systematycznie zmierzyć sobie poziom cukru we krwi i równocześnie też konieczne jest pilnowanie, by w naszej diecie nie pojawiały się te produkty, które mogą doprowadzić do wysokich wahań.
Cukrzyca bardzo łatwo jest zdiagnozować po swoim samopoczuciu. Często objawia się ona znacznym spadkiem energii i to tak sporym spadkiem, że jesteśmy w stanie usnąć na siedząco. O ile więc to tak czy w tych czas byliśmy pełni energii, a teraz zdarza nam się zasnąć tam, gdzie siedzimy, To czym prędzej należy się wybrać na badanie poziomu cukru we krwi. Badanie takie powinno zostać zrobione z krwi obwodowej, którą oddamy do badania w najbliższym ośrodku zdrowia. Na wynik badania należy poczekać od dwóch zazwyczaj do 5 dni. Gdy okaże się, że problemem jest cukrzyca, trzeba się zaopatrzyć w glukometr, a następnie systematycznie badać poziom cukru we krwi, porównując wartości zarówno przed posiłkiem, jak i po posiłkach do glukometru powinniśmy posiadać też paski do glukometrów, które powinno się co jakiś czas dokupować, , a dodatkowo dodatkowe nakłuwacze.
Źródło: glukometr bezinwazyjny.

Dodaj komentarz