Rehabilitacja wykonywana w domu pacjenta

Bez jednej ręki życie jest de facto bardzo trudne. Przekonuję się o tym już od pewnego czasu. Jeżdżąc na deskorolce któregoś dnia niestety tak niefortunnie upadłam, że złamałam lewą rękę.

Ból był nie do opisania. Koleżanka zadzwoniła na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Przyjechała karetka itd. Potem musiałam własne odczekać w kolejce, bo tak na nieszczęście funkcjonuje bezpłatna służba zdrowia i tym podobne. Miałam sporo obaw, jak to można wszystko będzie wyglądało. Lekarz powiedział mi, że czeka mnie rehabilitacja… Nie wiedziałam, jak to można wszystko się potoczy. Od tamtej pory bardzo doceniam osoby, które codziennymi muszą borykać się z rozterkami z ręką. Ludzie, którzy mają do dyspozycji tylko jedną kończynę górną są dla mnie prawdziwymi bohaterami. Szczęściem w nieszczęściu jest fakt, że trafiłam na super rehabilitanta. Nawet nie musiałam do niego dojeżdżać i tak dalej. To on przyjeżdżał bowiem do mnie. Na rynku są bowiem takie placówki z fizjoterapii, które świadczą tego rodzaju usługi. Na początku przeszło mi przez myśl, że taka rehabilitacja nie będzie do końca profesjonalna. Fachowcy fizjoterapeutyczni mają natomiast nie tylko i wyłącznie edukację i doświadczenie, ale korzystają również z dobrego sprzętu. Wszystko, co najważniejsze mają zwyczajnie przy sobie. Ogólnie rzecz ujmując sam proces masażu , a dodatkowo tej rehabilitacji odbywa się pewnie analogicznie jak w zwykłej, stacjonarnej placówce w Gdańsku albo Sopocie.
Dla mnie jednak bardzo sporym ułatwieniem było to, że zwyczajnie nie musiałam nigdzie jeździć i tak dalej. Wręcz sobie nie wyobrażacie, jakie to jest wyzwanie jechać na przykład. zatłoczonym autobusem z ręką, która jeszcze nie jest w adekwatnej kondycji. Nie chciałam przedłużać okresu leczenia, dlatego zdecydowałam się na rehabilitantów, którzy przyjeżdżali do mojego domu. Jeszcze czeka mnie odrobinę pracy, ale jesteśmy już przy samym końcu. Wiem, że w tej chwili na pewno będą musiała bardziej uważać jeżdżąc na deskorolce, bo chociaż ten wypadek daje mi się mocno we znaki, to i tak nie zamierzam rezygnować z tej aktywności.
Zobacz: o fizjo. i masażach jest info tutaj.

Dodaj komentarz