Kasacja samochodów osobowych

Polskie drogi zdecydowanie nie są uznawane za bezpieczne i nie jest to dziwne, skoro co roku odnotowujemy kilkadziesiąt tyś. wypadków drogowych. Na nieszczęście, ale wystarczy dosłownie zwykła kolizja, abyśmy w ciągu zaledwie kilku sekund stracili kilkadziesiąt tyś. złotych. Wartość samochodu powypadkowego znacząco spada, dlatego nie zawsze opłaca się go naprawiać.

Bez wątpienia, jeśli uważacie, że wasz samochód osobowy da się naprawić, to warto oddać go do warsztatu. W zdecydowanej większości przypadków okaże się natomiast, że całkowicie nieopłacalne jest naprawianie waszego auta, gdyż jego wartość będzie omal analogiczna, jak koszt naprawy. W takim wypadku zostaje wam wybranie tylko jednego z dwóch możliwych rozwiązań.
Pierwszym z nich jest kasacja aut. Możecie zatem własnymi siłami wyjąć wszystkie części z waszego samochodu osobowego nadające się do sprzedaży, a następnie oddawać wasze auto do kasacji. Sama usługa kasacji jest jednak dosyć droga, a sprzedanie części nie jest wcale takie łatwe. Ciężko wam będzie odnaleźć kupca na wasze części, jeśli nie posiadanie warsztatu samochodowego. O sporo prostszym wyjściem będzie odnaleźć polecany skup pojazdów powypadkowych, który zapłaci wam za wasz samochód. W ten sposób w tym samym momencie zdobędziecie troszkę dodatkowej gotówki ze dystrybucji waszego samochodu osobowego i nie będziecie musieli płacić za skup. Jest to łatwe rozwiązanie i zdecydowanie o sporo wygodniejsze, niż samodzielne próbowanie sprzedawania części, a następnie płacenie kilkuset złotych za zezłomowanie waszego pojazdu.
Sprawdź tutaj: Skup Aut Warszawa.

Dodaj komentarz