Adwokat – usługi

O ile potrzebujemy fachowej pomocy prawnej, musimy umówić się na wizytę do kancelarii adwokackiej. Powinno się pamiętać o tym, że adwokat reprezentuje swoich klientów zarówno w postępowaniu przygotowawczym, jak również przed sądami wszystkich instancji, niemniej jednak również przed urzędami, na przykład przed urzędem skarbowym.
Pomoc adwokata – co należy wiedzieć?
Adwokaci specjalizują się w różnych dziedzinach prawa, a więc podejmują się prowadzenia spraw związanych z prawem cywilnym, administracyjnym, jak też prawem pracy.

Powinno się podkreślić, że prawnik reprezentuje interesy klienta w sprawach dotyczących np naruszenia zapisów zawartych w umowie o pracę. Są to też sprawy dotyczące mobbingu, jak także odszkodowań za rozwiązanie umowy o pracę czy sprawy powiązane z wypadkami, które wydarzyły się w miejscu pracy. Prócz tego, adwokat podejmuje się także prowadzenia spraw dotyczących prawa ubezpieczeń społecznych, są to na przykład sprawy dotyczące podwyższenia świadczeń emerytalnych albo rentowych. Spora część spraw, z jakimi zgłaszają się do prawników osoby fizyczne, dotyczy spraw rodzinnych, a więc na przykład ustalenia kontaktów z dzieckiem, spraw dotyczących uzyskania lub utrzymania władzy rodzicielskiej lub też ustalenia ojcostwa. Warto wspomnieć jednak o tym, że adwokaci świadczą też swoje usługi na rzecz klientów biznesowych, oferując w głównej mierze weryfikację dokumentacji firmowej pod względem prawnym, jak też sporządzanie opinii prawnych. Są to także sprawy dotyczące prawa gospodarczego.

Polecam: radca prawny tarnowskie góry.

Dodaj komentarz