Zasiedzenie nieruchomości – co to jest?

Osoby, które są posiadaczami nieruchomości, a równocześnie nie posiadają aktu własności powinny zdawać sobie sprawę, że mogą go zdobyć poprzez złożenie wniosku do sądu i udowodnienie, że zasiedlają daną nieruchomość przez okres co najmniej 20 lat albo 30 w sytuacji tak zwanej złej wiary. Nie ulega wątpliwości, że w takiej okoliczności przyda nam się fachowa pomoc prawna, taka jak prawnik kielce zasiedzenie.
Pomoc prawnika – na co zwrócić uwagę?
Głównie należy podkreślić, że w zgodzie z bieżącymi przepisami prawa możemy zyskać prawo własności do danej nieruchomości poprzez tak zwane zasiedzenie.

W praktyce znaczy to, że powinniśmy zajmować daną nieruchomość przez okres co najmniej 20 lat, jeśli nie mieliśmy świadomości, że nie jesteśmy jej właścicielami lub okres 30 lat, o ile zrobiliśmy to w złej wierze, a zatem posiadając wiedzę o braku własności. Nie ulega wątpliwości, że w przypadku składania wniosku do sądu o uzyskanie takiego prawa nabycia własności ze stuprocentową pewnością warto korzystać z pomocy kancelarii specjalizujących się w takich sprawach, a więc takich jak kancelaria prawna kielce zasiedzenie. Do zadań adwokata będzie zarówno skonstruowanie dobrego wniosku do sądu, jak także zdobycie i przedłożenie dokumentów potwierdzających zasiedzenie. Dlatego też coraz więcej ludzi, którzy chcą uregulować stan nieruchomości korzysta właśnie z pomocy doświadczonych adwokatów, takich jak adwokat kielce zasiedzenia. Przed sądem należy udowodnić, że przez okres przynajmniej 20 lat zasiedliśmy nieruchomość.

Polecamy: dobry adwokat kielce zasiedzenie.

Dodaj komentarz