Ciekawe zabytki w Polsce

Wielu z nas marzy o spędzeniu kilku dni na wspaniałej, zagranicznej wycieczce. Warto jednak zainteresować się zabytkami, które znajdują się w naszym pięknym kraju. Na pewno będziecie zaskoczeni różnorodnością intrygujących sposobów wakacyjnym w naszym kraju.

Na krajowe wakacje powinniście wybrać się w szczególności z dziećmi. Przed poznaniem europejskich stolic, powinny poznać ich własny, niepowtarzalny kraj. Krajowa wycieczka na pewno okaże się perfekcyjnym pomysłem zarówno dla waszych bliskich, jak i dla waszego portfela. Warto więc zastanowić się nad tym pomysłem i wybrać jedno z tyś. pobudzających ciekawość sposobów wakacyjnym w naszym pięknym kraju. Miłośnicy historii na pewno powinni odwiedzić ORP Błyskawica. Jest to zdecydowanie jeden z najsłynniejszych polskich okrętów. Koszt jego zwiedzenia nie jest zbyt wysoki, a będziecie mogli spostrzec prawdziwą perełkę batalistyczną. O ile interesujecie się tematem pierwszej lub drugiej wojny światowej, to jest to dla was obowiązkowy punkt eskapady.
Ogromną popularnością cieszy się również najstarsza kopalnia soli Wieliczka. To właśnie w tym miejscu był wydobywany jeden z najważniejszych surowców w średniowieczu. W tamtych czasach sól była przyprawą na wagę złota, gdyż pozwala zakonserwowanie zapasów żywności dla maszerującego wojska. Sama kopalnia jest bardzo wyjątkowym miejscem i na pewno nie będziecie żałowali spędzenia w niej kilkudziesięciu minut. Kopalnia jest od wielu lat dostępna dla zwiedzających i możecie spostrzec ją na własne oczy za niewielką opłatą.
Polecamy: Kopalnia Soli Wieliczka.

Dodaj komentarz