Odmiany hortensji, które wybrać do ogrodu?

Urządzanie ogrodu to prawdziwa przyjemność. Należy natomiast wybrać do niego odpowiednie rośliny, które go nie tylko upiększą, ale też bardzo dobrze będą sobie radziły w ustaleniach glebowych. Hortensje ogrodowe są roślinami, które świetnie sobie radzą w różnorakich ustaleniach, choćby najbardziej preferują żyzną glebę a także stanowiska nasłonecznione.

Są jedną z najczęściej wybieranych roślin do ogrodów. Jest to zasługa walorów estetycznych, jak również dość łatwej uprawy. Warto wspomnieć jednakże, że wręcz hortensje wymagają stosowania pewnych zasad pielęgnacji. W związku z tym najlepiej się z nimi zaznajomić i pilnie ich przestrzegać, ażeby prezentowały się jak najlepiej w naszym ogrodzie.
Jakie hortensje wybrać do ogrodu?
Bardzo interesującą odmianą jest Hortensja Phantom, która osiąga do 3 metrów wysokości. Poprzez odpowiednie cięcie może być uformowana w krzew albo nawet drzewko. Kwitnąć zaczyna już w połowie lipca, a kwiaty utrzymują się na krzewie aż do pierwszych przymrozków. Hortensja Bobo pojawiła się w Europie relatywnie ostatnimi czasy, niemniej jednak w tak niezbyt długim czasie już zdążyła podbić serca wszystkich wielbicieli ogrodnictwa. Cechą niepowtarzalną tej odmiany są kwiaty, które przypominają płomienie. W trakcie kwitnienia ich kolor zmienia się z białego na różowy. Pędy tej odmiany są bardzo silne, ponieważ utrzymują kwiaty i nie uginają się pod ich ciężarem. Hortensja Moonlight odznacza się kwiatostanem o imponujących rozmiarach. Kwiaty na początku kwitnienia posiadają barwę białą, jednakże wraz z upływem czasu ciemnieją do koloru różowego.

Więcej informacji: Hortensja Bobo.

Dodaj komentarz