Wyspa Faro – informacje

Niewątpliwie ogromne zainteresowanie wzbudzają niesamowite miejsca, które mają wyjątkowy charakter, choć ze względu na niesamowite krajobrazy a także scenerię. Takim właśnie miejscem jest wyspa Faro, czyli bardzo niewielka wyspa położona blisko wybrzeży Gotlandii, do której możemy zdobyć się promem, a rejs trwa zaledwie kilka minut.
Co warto mieć świadomość tego na temat wyspy Faro?
Na początku należy zaznaczyć, że jest to wyspa, która odznacza się wyjątkowym krajobrazem, który tworzą w głównej mierze przepiękne wapienne skały, które bogate są w zarośla czy też wrzosowiska.

To niezwykła sceneria sprawiła, że osiedlił się tam jeden z bardziej znanych reżyserów, a mianowicie Ingmar Bergman. Spędził na tej wyspie niemal 40 lat i tam także został pochowany zgodnie ze swoim ostatnim życzeniem. Powinno się pamiętać o tym, że wyspa jest tak śliczna, że została wybrana przez reżysera ze względu na wyjątkowość fotografii plenerowych. W dodatku, Bergman docenił także niepowtarzalność tej wyspy, która stanowiła dla niego pustelnię, gdzie mógł zbudować. Obrazy krajobrazu z tej wyspy przewijają się w wielu filmach, które odniosły sukces komercyjny i przeniknęły do świadomości wielu widzów. Nie powinno zatem być zaskoczeniem, że ta wyspa budzi tak ogromne zainteresowanie nie tylko i wyłącznie wielbicieli wyjątkowej przyrody i dzikiej natury, ale też miłośników kina, a zwłaszcza filmów tego znanego szwedzkiego reżysera. Warto więc zapoznać się ze zdjęciami, które idealnie ilustrują wspaniały klimat tej niepowtarzalnej małej wyspy położonej niedaleko Gotlandii.

Więcej informacji na stronie: wyspa Faro.

Dodaj komentarz