Doradztwo personalne

Nie każda firma posiada dzisiaj czas na znajdowanie dobrych pracowników, bo jak aby na to nie patrzeć, to w każdym momencie zabiera czas i wymaga określonych działań. Dlatego dzisiaj w większości przypadków firmy podejmują współpracę z agencjami, które proponują im doradztwo personalne.

W agencjach pracują osoby, które idealnie znają się na rekrutowaniu pracowników. Są nimi nie tylko profesjonalni rekruterzy, ale i osoby, które perfekcyjnie znają się na doradztwie personalnym. W agencjach tego rodzaju częstokroć zatrudnia się również psychologów.
Z pomocy agencji rekrutacyjnych najczęściej korzystają te firmy, którym nie pragnie się przechodzić przez kompletne etapy rekrutacyjne. W każdym wszakże takim przypadku procedury rozpoczynają się przeglądaniem nadesłanych aplikacji. Jeżeli takich jest dużo, wiele czasu zajmuje ichniejszym przeglądanie i wychwytywanie tych najlepiej odpowiednich. Jeśli zadanie to zleci się agencjom, które oferują doradztwo personalne Katowice, cała praca związana z procesem rekrutacyjnym, spada na jej pracowników. Oni dokonują wstępnej selekcji. Oni wskazują kandydatów, którzy na określone stanowisko mogliby się nadawać. Ichniejszym zadaniem jest również przeprowadzenie wstępnych rozmów kwalifikacyjnych. W ten sposób cała rekrutacja powierzana firmie zewnętrznej może zakończyć się tym, że do docelowego pracodawcy trafia kilku ostatecznych kandydatów i wśród nich dokonywany jest wybór. Agencja, której przedmiotem działania jest doradztwo personalne, wysyła do pracodawcy kandydatów najlepszych. W podjęciu ostatecznej wyborów głos powinno sięwarto już do klienta, czyli firmy poszukującej pracownika.
Zobacz również: http://talentselect.pl/.

Dodaj komentarz