Przepis na dobre pączki

W polskiej tradycji nie brakuje dni, które obchodzi się w wspaniały sposób. Takimi na pewno są święta, które wynikają z wiary.

Takimi dniami, o specyficznym charakterze są również te, które od lat obchodzi się w taki sam sposób. One również wynikają z tradycji. Wiele z nich obchodzi się już od pokoleń. Inne do tradycji weszły dopiero w ostatnim czasie. Do takich dni, które od wieków obchodzi się tak samo, na pewno należy tłusty czwartek. To dzień, który niejako poprzedza początek wielkiego postu. Tłusty czwartek jest tym czwartkiem, który jest bezpośrednio przed środą popielcową. To więc ostatni czwartek karnawału.
Jak obchodzi się tłusty czwartek? Nawet niezbyt duże dzieci wiedzą, że w tym dniu pączek ma własne święto i obchodzi się je w taki sposób, że każdy stara się zjeść co najmniej jeden pączek. Jeżeli paczka się nie zje, to w sumie nic złego się nie stanie. Nie będzie to powodowało żadnego nieszczęścia ni niczego w tym rodzaju. Natomiast nie na tym cała idea polega. pączki są smaczne, słodkie. Nie prawie każdy jada je na co dzień. Dlatego w tłusty czwartek jest ku temu szczególna okazja. Tym bardziej, że pączki na tłusty czwartek w każdej chwili są jakiś lepsze. Piecze się ich więcej na innym tłuszczu niż zwykle i dlatego ich smak jest dużo lepszy. Poza tym jeżeli już w ciągu roku jada się je sporadycznie albo wcale, to w tłusty czwartek zawsze będą smakowały wyjątkowo. Dlatego dla wielu ludzi tłusty czwartek jest dniem, gdy pączek jest obowiązkową przyjemnością. A że piecze się je wtedy w wielu wariantach, na jednym pączku zwykle się nie kończy.
Sprawdź również informacje na stronie: Tłusty czwartek.

Dodaj komentarz