Współczesne rzeźba – Igor Mitoraj

Rzeźbiarstwo współczesne wzbudzbyt duże emocje, jak również przyciąga wielbicieli sztuki nowoczesnej, czy też osoby, które szukają pięknych a także wybitnych prac. Rzeźby Igora Mitoraja były obecne na pokazach a także wystawach organizowanych przez najwybitniejsze galerie sztuki nowoczesnej między innymi w Paryżu i Mediolanie, niemniej jednak również w Nowym Jorku czy również na terenie Japonii.
Wybitne prace rzeźbiarskie – na co zwrócić uwagę?
Jeżeli jesteśmy zainteresowani sztuką, a w szczególności rzeźbiarzem, to na 100 procent perfekcyjnie znamy nazwisko Igor Mitoraj.

Jest to artysta rzeźbiarz, który urodził się oraz kształcił w Polsce, a następnie rozpoczął swoją karierę jako rzeźbiarz na zachodzie Europy, we Francji oraz Włoszech. Tam też uruchomił swoją pracownię, gdzie powstawały jego wybitne prace, przykładowo tj. Perseusz czy też Helios, które aktualnie możemy oglądać na portalach galerii nowoczesnej. Powinno się zaznaczyć, że Mitoraj w swoich pracach nawiązywał do pracy rzeźbiarzy starożytnych, a zatem interesował się mitologią grecką oraz rzymską, którą z dużą uwagą studiował przez lata pracy zawodowej. Warto mieć na uwadze też o tym, że Igor Mitoraj rzeźba to bardzo duże rozmiary prac, które wzbudzały zachwyt, jak również były wystawiane w charakterystycznych punktach największych miast europejskich, takich jak Paryż Mediolan czy Kraków. Nie powinno budzić zaskoczenia, że ten artysta jest nadal popularny pośród miłośników a także znawców sztuki, którzy preferują jego ogromny talent, zaangażowanie oraz precyzję.

Zobacz także: Igor Mitoraj.

Dodaj komentarz