Nowoczesny system grzewczy – ogrzewanie podłogowe frezowane

Ogrzewanie podłogowe jest rozstrzygnięciem lukratywnym pod wieloma względami. Przede wszystkim sprawia równomierne rozprowadzenie ciepła po całym pomieszczeniu. W sytuacji zastosowania kaloryferów cyrkulacja powietrza jest znacznie gorsza, co prowadzi między innymi do obniżenia poziomu wilgotności w pomieszczeniu.

Konsekwencją jest rozprzestrzenianie się kurzu oraz roztoczy. Jeśli natomiast obawiamy się prac budowalnych związanych z montowaniem ogrzewania podłogowego, to jest sposób, by ich uniknąć. Rozstrzygnięciem jest ogrzewanie podłogowe frezowane, które nie oczekiwania skuwania posadzek a także podłóg.
Co jeszcze powinno się wiedzieć na temat ogrzewania podłogowego frezowanego?
Jest to system grzewczym, którego instalacja przebiega bardzo szybka. I co równie istotne – jest możliwa w budynkach już ukończonych oraz zamieszkałych. Jest to możliwe, ponieważ frezowanie pod ogrzewanie podłogowe jest procesem, który nie wymaga skuwania posadzek. Frezowanie polega na wycinaniu niedużych rowków, mniej więcej dwucentymetrowych, w których są instalowane rurki grzewcze. Tradycyjnie należy najpierw skuć posadzkę, rozłożyć na podłożu rurki, a następnie je zalać. Zakres prac jest zatem znacznie większy, co oczywiście znaczy, że trwają one dłużej. W sytuacji ogrzewania podłogowego frezowanego prace przebiegają nie tylko szybko, niemniej jednak również bezpiecznie dla domowników. Pył, który powstaje w czasie frezowania, jest pochłaniany przez specjalny odkurzacz, zatem nie rozprzestrzenia się po domu, zanieczyszczając różne powierzchnie.
Sprawdź: frezowanie pod ogrzewanie podłogowe.

Dodaj komentarz