Licencja ochrony – szkoła ochroniarska

Kursy przygotowywane przez szkoły ochrony skierowane są zarówno dla ludzi, którzy przeszły już kursy kwalifikowanego pracownika ochrony, jak też dla tych, którzy dopiero rozpoczynają własną karierę zawodową w branży ochroniarskiej. Takie kursy powinny odbywać się pod okiem instruktorów, którzy prowadzą zarówno zajęcia teoretyczne, jak także praktyczne.
Kursy w branży ochroniarskiej – co warto mieć świadomość tego na ich temat?
Trzeba zaznaczyć, że kursy oraz szkolenia organizowane przez ze szkoły ochrony składają się zarówno z części teoretycznej, jak także praktycznej.

W bogatej ofercie znajdziemy między innymi szkolenie na pozwolenie na broń. Szkolenie to składa się z różnorakich części, ważnym elementem jest np część teoretyczna dotycząca obowiązującego stanu prawnego związanego zarówno z pracą ochroniarza, jak też z ustawą o broni i amunicji. W dodatku, taki kurs to także zajęcia dotyczące tworzenia, jak również działania różnych modeli broni palnej. Nie zapominajmy również o tym, że na takim kursie odbywają się zajęcia praktyczne dotyczące strzelania z różnorakich modeli broni. Prócz tego, kursy ochroniarskie są skierowane także do wykwalifikowanych pracowników ochrony, którzy w zgodzie z obowiązującą ustawą co pięć lat muszą przechodzić kurs doskonalący umiejętności. Taki kurs do 40 godzin zajęć, których program obejmuje w głównej mierze zajęcia teoretyczne dotyczące stanu prawnego pracowników ochrony, jak również szkolenia z zakresu udzielania pomocy przedlekarskiej czy wyszkolenie strzeleckie.

Warto sprawdzić: szkoła ochroniarska.

Dodaj komentarz